Новини

Повернутись до всіх новин

Halloween

28.10.2015

Halloween - свято вампірів, відьом, привидів і іншої нечисті - який ще зовсім нещодавно широко святкувався лише в США, тепер набуває все більшої популярності в Європі і поступово охоплює країни колишнього СРСР. Що ми знаємо про це свято, звідки він бере свій початок?
Вже тисячі років в жовтні різні народи відмічають різні свята і фестивалі. Halloween - одне з прадавніх свят у світі. Його історія налічує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони (богині рослин) і християнського "Дня усіх святих". У нім дивним чином поєднуються кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння усім святим.

Сьогодні від древнього язичницького свята залишилися забавні захоплюючі традиції. У ніч на 1 листопада прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. За цими розвагами забувається древній сенс Halloween - свята інтригує, загадково і міфічно значимого.

По усій Європі ця ніч відмічала перехід до зими. Вважалося, що в цей час душі померлих відвідують свої колишні доми, щоб погрітися біля вогню. Вони бродять кругом, збираючи пожертвування їжі і питва у інших членів сім'ї. Душі померлих могли приймати різний вигляд - злі вселялися в тварин. Разом з ними являються і інші темні сили: демони, домові, відьми. Уся нечиста сила спускається на землю. Щоб не стати здобиччю мертвої тіні, люди гасили вогнища у будинках і одягалися як можна страшніше - в звірині шкури і голови, сподіваючись розполохати злих духів.

У цю ніч усі бар'єри між нашим і "іншим" світами усувалися, і відкривалися ворота між ними. Так що Halloween - це ще і спроба зрозуміти зв'язок між нашим і потойбічним світами. Ніч Halloween - це перехід, ворота з одного світу в інший. Ворота в зиму, в холодний світ, де усе живе помирає. Ворота в зиму, в холодний світ, де усе живе помирає, але одночасно готується до відродження, звільняючись від усього зайвого, як дерева від листя.